פינת היום שאחרי- על אכילה רגשית ונחמה מתוקה/ מאת: נעמה קונפורטי ערד

אז פורים כבר מאחורינו והפיתויים ממשלוחי המנות כבר לא אורבים לנו ועד פסח יש לנו בערך חודש, ככה שאת החודש הקרוב אנחנו יכולות להקדיש לחזרה לשגרה, להקשבה לגוף שלנו ופחות לאכילה עם העיניים והחשקים.
(כל הפרטים על הפוסט מהשבוע הקודם, כאן:https://m.facebook.com/groups/228764880881678?view=permalink&id=609392869485542)
היום אני רוצה לדבר על אכילה רגשית.????
מכירות את זה שהבוקר התחיל לחוץ כי לא התעוררנו בזמן, הערנו את הילדים מאוחר, אנחנו מאחרות לעבודה, השוקו של הקטנצ'יק נשפך על כל המטבח, עד שהצלחנו לצאת יש פקקים הזויים , איזה מטורף חתך אותנו בכביש, העומס בעבודה מעל ומעבר ואם כל זה לא מספיק, אחרי יום כזה עמוס ומבאס הילדים התישו אותנו כל אחר הצהריים?
ולא, זה לא סרט אימה, זו המציאות שאנחנו נתקלות בה לא פעם 🙁
אחרי יום כזה כל מה שאנחנו רוצות זה להתנחם ושיעזבו אותנו בשקט.????
באינסטינקט הראשוני נפנה אל חברנו (או אויבנו) המזווה ונחפש שם משהו שבמצב תקין ורגוע לא היינו מחפשות, לפעמים זה מתחיל מקוביית שוקולד קטנה וממשיך לאיזה פתיבר עם נוטלה ואחרי המתוק הזה צריך מלוח כדי לאזן אז אולי איזה במבה או ביסלי ומי יודע איפה זה יגמר?
אז מה בעצם עשינו בזה? הרגשנו רע לפני כן בגלל היום הנוראי הזה, האבסנו את הגוף בהמון סוכר/מלח/שומן וכל מה שהוא לא צריך.
האכילה הרגשית הזו בעצם הרעה את המצב שלנו ואולי הצלחנו להתנחם לשניה וחצי ואז זה הפך לסבל, כי הגוף שלנו לא יכול לסבול ריכוז כזה של שומן וסוכר בזמן כל כך קצר ובנוסף בסופו של דבר התבאסנו שאכלנו את כל זה.
הרבה פעמים אנחנו חושבות שהיום כבר לא יכול להיות גרוע אז מה זה משנה אם נאכל או לא? התחושה היא שבכל מקרה היום הזה אבוד????.
אז אני אומרת שאפשר גם אחרת!
אחרי יום עמוס ומשוגע כזה, חשבו קודם כל מה יעשה לכן טוב וישפר את הרגשתכן?
זו יכולה להיות מקלחת חמה ומפנקת, מסאג' טוב מבן הזוג, יכול להיות שופינג , קפה ושיחה מעודדת ומעצימה עם חברה טובה , יציאה להליכה מהירה עם מוסיקה קצבית או אימון טוב שיחזיר לכן את האנרגיות שלכן.
לכל אחת יש את הפעילות שעושה לה טוב ואני ממש ממליצה לכן לנסות לבחור בפעילות כלשהיא שאינה כוללת אוכל מזיק כזה או אחר על מנת לשפר לכן את היום.
בצורה כזו אתן תלכו לישון רגועות יותר וגם הרבה יותר מסופקות.
ואם בכל זאת בא לכן משהו מתוק כדי לסיים איתו את היום?
תמיד אפשר לבחור באופציה בריאה יותר, אני מאוד אוהבת לחתום את היום, בימים שאני עייפה ורצוצה ואחרי שכולם כבר ישנים, עם קפה ותמרים עם אגוזים, זה נותן לי את הזריקה המתוקה שאני צריכה ובלי שום ייסורי מצפון.

WhatsApp chat